Tkaniny i skóry

Start >Tkaniny i skóry

TKANINY I SKÓRY

W trosce o jakość i Państwa satysfakcję, dbamy o to, by nasze meble były wykonane jedynie ze starannie wyselekcjonowanych i najwyższej jakości materiałów.

Obicia naszych mebli wykonujemy z trzech rodzajów materiałów: SKÓRY, EKOSKÓRY oraz TKANIN OBICIOWYCH.

SKÓRA NATURALNA

Jest to elegancki materiał, który doskonale się prezentuje, zarówno w starszych jak i całkiem nowoczesnych wnętrzach.  Skóra jest surowcem w 100% naturalnym, w związku z tym posiada swoje unikalne cechy i niepowtarzalną, zróżnicowaną strukturę. Zamawiając skórzany wypoczynek nie możemy oczekiwać, że skóra na całym meblu będzie taka sama i na całej powierzchni będzie posiadać jednolitą fakturę. Wszelkie znamiona lub blizny są potwierdzeniem naturalności i unikalności surowca. Zamawiając mebel, tak naprawdę nigdy nie wiemy jaki on dokładnie będzie. Nie jest to jednak wadą lecz największą zaletą skóry. Każdy centymetr jest inny i wyjątkowy, tak samo jak niepowtarzalna jest jej historia. Podobnie jak skóra człowieka, z wiekiem zmienia się, marszczy, rozciąga (w granicach tolerancji) ale przy zapewnionej odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji, gwarantuje wspaniały wygląd i miękkość przez wiele lat użytkowania. Charakterystycznym jest fakt, iż skóra w przeciwieństwie do tkanin, nie zużywa  się lecz starzeje.

Najczęściej stosowaną skórą w przemyśle meblarskim jest skóra pochodzenia bydlęcego. Charakteryzuje się miękkim „chwytem” i trwałością. Dla koneserów istotnym może być fakt, że uszycie mebla w skórze naturalnej wymaga indywidualnego podejścia i szczególnej uwagi specjalistów, biorących czynny udział w procesie tworzenia mebli.
Zanim otrzymamy wysokiej jakości mebel skórzany, musi zostać spełniony szereg warunków na każdym etapie produkcji. Jakościowa selekcja, użycie wzmocnionych nici, precyzja cięcia oraz sposób szycia jest kluczowy dla ostatecznego wyglądu mebla.

EKOSKÓRA

Na rynku można spotkać się z różnymi określeniami ekoskóry – skaj, derma, sztuczna skóra, bądź ekologiczna skóra. Doskonale imituje ona naturalną skórę i na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy między nimi. Ekoskóra jest więc doskonałą alternatywą dla osób, które marzą o skórzanych meblach czy dodatkach, ale nie chcą przykładać ręki do krzywdy zwierząt.

Skóra ekologiczna jest łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć ją mokrą szmatką. W przypadku większych zabrudzeń można z powodzeniem zastosować sprawdzone środki do czyszczenia tapicerki. Ekoskóra idealnie odwzorowuje naturalną skórę i jest jednocześnie dużo tańsza w produkcji. Przekłada się to oczywiście na cenę końcową materiału. Sztuczna skóra również jest łatwiejsza w obróbce, nie ma niej blizn i uszkodzeń, przez co jest materiałem dużo bardziej wszechstronnym niż skóra naturalna.

TKANINY OBICIOWE

Tkaniny obiciowe są materiałami tekstylnymi i włókienniczymi, prostymi w utrzymaniu i wytrzymałymi na ścieranie, a przy tym posiadają estetyczny wygląd i są przyjemne w dotyku. Zazwyczaj poddawane są wielu testom sprawdzającym ich właściwości. Sprawdza się ich odporność na rozrywanie, rozciąganie, działanie światła, a także wycieranie.
Ponadto bardzo często tkaniny tapicerskie bada się pod kątem ich oddziaływania na zdrowie, doskonale nadają się dla alergików.

 

 

Na rynku znajdziemy szereg różnego rodzaju materiałów obiciowych, ale do produkcji naszych mebli z Kalwarii używamy jedynie tych najlepszych jakościowo. Pewność daje nam wieloletnia współpraca z firmami: FARGOTEX i TOP-TEXTIL. Ponadto, przypominamy również, że do każdego wzoru umieszczonego na stronie, istnieje możliwość zmiany koloru oraz rodzaju materiału.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wzornikiem kolorów: